Milák edzője: „Minél többet beszélünk róla, Kristóf annál távolabb kerül az uszodától”
Az olimpiai bajnok a budapesti világkupa és a rövidpályás ob után a rövidpályás Eb-t is kihagyja.
Az olimpiai bajnok a budapesti világkupa és a rövidpályás ob után a rövidpályás Eb-t is kihagyja.
Gergely István, a Budapesti Honvéd elnöke úgy érzi, az a dolga, hogy benntartsa Milák Kristófot a sportban, motiválja, és segítse megtalálni az úszás iránti szeretetét.
Nem tart már sokáig a türelem Milák Kristóffal szemben: el kell döntenie, hogy hajlandó-e elvégezni azt a kemény edzésmunkát, amely a jó eredmények eléréséhez szükséges. Az úszó motivációs problémákkal küszködik, és arról beszélt, hogy az úszásra már csak az egzisztenciája alapjaként tekint. Van-e visszaút az olimpiai, világ- és Európa-bajnok klasszis számára?
Az olimpiai, világ- és Európa-bajnok kihagyja a hétvégi, budapesti világkupa-fordulót is.
Most is mindennap tornázik.
Azzal dühítette fel csapattársát, hogy hátba verte és elsütött egy tréfát barátnőjéről.
Usain Bolt Magyarországon! Minden idők leggyorsabb emberének viaszmása néhány hétre „exkluzív” vendégségbe érkezik Isztambulból – a Madame Tussauds Budapest az Atlétikai Világbajnokság idejére kapja kölcsön a sprinter figuráját.
Élete állását hagyta ott Svájcban, azt mondja, azért, mert nem tudott a pénzhez, a politikához lojális lenni. Hiányérzete van amiatt, hogy a magyar ökölvívás szakmai vezetésében sosem kapott szerepet, de mára elfogadta, hogy egyedül nem is tudna rendet tenni abban. Úgy látja, a sportba öntött milliárdok nagy része nem jól hasznosul, és bár vannak ötletei arra, hogyan lehetne megreformálni a rendszert, azt érzi, a kritikus hangvétel itthon nem vezet sikerhez. Kovács Kokó István húsz éve egyike volt a(z akkori) Magyar Hírlap listáján az ötven legsikeresebb fiatalnak. Sikerről, érvényesülési lehetőségekről, sportról és politikáról is kérdeztük.
Közel egy évtizeden át szinte minden nagy tornáról éremmel a nyakukban tértek haza a Kemény Dénes vezette magyar férfi vízilabda-válogatott tagjai, akik a sporttörténelemben egyedülálló módon egymást követő három olimpián is bajnokok lettek. Ezt az időszakot idézik fel A nemzet aranyai – az a 21 játékos, aki részese volt az elképesztő sikersorozatnak – és a legnagyobb ellenfeleik. Sztoriznak, ugratják egymást és vallanak csapatszellemről, bajtársiasságról, kitartásról meg arról, milyen sokat jelentett számukra Benedek Tibor, a kapitány, aki már nincs velünk.
Első gyerekük születése előtt feleségével Londonból hazaköltöznek Magyarországra.
Hetényi Antal Gábor volt a cselgáncs első magyar olimpiai pontszerzője. 75 évesen hunyt el.
Az FTC elnöke megint arról beszélt, hogy szerinte a korcsolyaszövetségnek lett volna mozgástere arra, hogy elérje: a sportolók Magyarországon maradjanak.
Bánhidi Ákos szerint sokat tanultak Csang Csing Linától, de ő is az európai edzésmódszerekről.
A pekingi téli olimpia bajnoka, kétszeres bronzérmese is jelölt a férfiak között.
A 31 éves kajakozó Szegeden jelentette be, hogy elbúcsúzik az élsporttól.
A korcsolyaszövetség elnöke szerint „kétségtelenül benne van a pakliban”, hogy a két sportoló valamikor visszatér.
Bodó Andrea 1952-1956-ig szerepelt a magyar válogatottban, négy érmet nyert. Az 56-is melbourne-i olimpia után nem tért haza, az Egyesült Államokban telepedett le. 89 éves volt.